Při čekání na češtiny k Dragon Age Inquisition a Mass Effect Andromeda jsem narazil na hru od studia Piranha Bytes. Po přečtení pár recenzí jsem byl trošku zklamaný i přesto, že screenshoty vypadaly velice dobře. Nicméně jsem v ní shlédl mix Falloutu, Gothicu a Mass effectu. A řekl jsem si, ,,tohle prostě musím zkusit“ !

 Hlavní postava se jmenuje JAX. Měla leteckou nehodu a trpí ztrátou paměti. JAX si postupně vybavuje kým je nebo spíš byl a že letecká nehoda nebyla vlastně nehoda, ale že byl sprostě sestřelen. Prioritou je tedy najít toho kdo chtěl nebohého JAXe zabít.

 

Po né moc dlouhém intru vás to hodí přímo do hry a od této chvíle ,,dělej jak umíš“ . Nápověda se vztahuje snad jen na zvládnutí pohybu doprava, doleva a rovně :D No nevadí, zkušenosti z předchozích RPG se tedy budou vždy hodit. Avšak, když jsem po pár metrech zvedl ze země svou první zbraň a vydal se pobít pár prvních otravných zvířátek, zůstal jsem po chvíli jako opařený s otevřenou pusou zírat na své nebohé mrtvé tělo ležící v blátě. Tu jsem pochopil, že ona mocná zbraň v podobě dubové palice nebude asi to nejlepší do začátku. Každopádně jsem s ní strávil dobré tři hodiny, než se naskytlo něco účinnějšího.  Postupem času zjišťuji, kde že to vlastně jsem, jak jsem se tady ocitl atd. Příběh se odehrává na planetě Magalan do které uděřila kometa a nakazila ji látkou zvanou Elex – ta zbavuje po delším úžívání místní lid emocí. Jak jinak je prostředí po pádu komety místy postapokalyptické. Ale jsou i místa s bujnou vegetací. Ve hře se mísí středověk s dalekou budoucností plnou vyspělé technologie. A to je si myslím hlavním tahákem hry.

 Jinak je ELEX klasickým RPG kde jde o přines, podej, zabij. Tudíž nic co by vybočovalo ze standardu. Nejlepším pomocníkem bude po většinu hry jetpack, jelikož dobrých dvacet hodin hraní se budete bojům vesměs vyhýbat a plnit jen mise za které je daleko více expů než za samotné zabíjení potvor. Když tohle snesete tak potom se Vám hra odvděčí výbornou hratelností a zábavou. Skutečně dvacet hodit je na rozjezd, aby postava JAXe zesílila a on tak nemusel odevšad zbaběle utíkat. Jak hra vypadá se můžete podívat na přiložených screenshotech.

 

( Systémové požadavky )  ( Video )